E-mailide obfuskeerimine

Koduleheküljel avaldatavate e-mailide obfuskeerimine, ehk spämmirobotitele loetamatuks muutmine, aitab tõhusalt vältida e-mailiaadresside sattumist spämmilistidesse.

Selleks, et spämmirobotid ei suudaks koduleheküljel avaldatud e-mailiaadresse muust tekstist tuvastada, tuleks need ühel või teisel moel neile nähtamatuks muuta. Samas peaksid aadressid jääma tavakasutajatele siiski niivõrd lihtsalt loetavaks, et neid oleks võimalik kasutada.

Kirjutades e-maili standardikohase html süntaksiga:

E-mailide obfuskeerimine

näeb tulemus koduleheküljel välja vormingus kuid paraku on sellisel moel kirjutatud e-mailiaadress spämmirobotite jaoks üsna lihtne saak. Sellise aadressi avaldajat tabab üsna pea ühtlaselt kasvav spämmivoog.

Paljud internetikasutajad on probleemi olemust tajunud ja astunud sammukese obfuskeerimise suunas. Tihti on @-märgi asemel kirjutatud "at" või "(at)" väljend, kuid mõlemad neist on enda aimatavuses ja korduvuses sedavõrd lihtsalt spämmirobotite poolt asendatavad, et märkimisväärset mõju sellisel asendusel praktikas ei ole.

Üks mõjusamaid viise e-mailiaadressi spämmirobotite eest kaitsmiseks on kirjutada see käsitsi paberile, skaneerida kirjutatu arvutisse, salvestada .jpg pildina ning laadida siis kontaktileheküljele üles. Soovijad võivad aadressi siis sõnumit saates e-maili aadressreale ümber kirjutada. Paraku on e-mailiaadressi sellisel viisil avaldamine küllaltki töömahukas ja tulemus ei ole ka kasutajatele jaoks just mitte kõige mugavam. Silmas tasub pidada, et kui e-mail ei ole tavakasutajate jaoks tekstiliselt kopeeritavas vormis ega klikitava lingina, siis võib ebamugavus hakata e-mailiaadressi kasutatavust pärssima. 

Kasutajate mugavust silmas pidades lisasime sisuhaldussüsteemi tekstilistele osadele automaatse e-mailide obfuskaatori, mis tuvastab tekstis automaatselt e-mailiaadressid, konverteerib karakterid läbisegi segatult heksadetsimaalsüsteemi ja ASCII-vormingusse, jupitab juhusliku pikkusega lõikudeks ja kuvab brauserile javaskriptis. Nende väheste vanemate brauserite jaoks, mis javaskripti ei toeta, väljastatakse ka ilma skriptita versioon.

E-mailide obfuskeerimine

Meie poolt loodud sisuhaldussüsteemides on alates 6.029 versioonist automaatne e-mailide obfuskeerimine standardfunktsioonina. See tähendab, et kui kirjutate sisuhaldussüsteemi kaudu tekstilõikudesse või kontaktireale e-mailiaadresse, suudab kodulehekülje sisuhaldussüsteem need automaatselt tuvastada ja obfuskeerida. Tulemus on spämmirobotitele kättesaamatu, kuid tavakasutajad saavad aadresse harjumuspärasel viisil mugavalt kasutada.

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

E-mailide obfuskeerimine

Selleks, et spämmirobotid ei suudaks koduleheküljel avaldatud e-mailiaadresse muust tekstist tuvastada, tuleks need ühel või teisel moel neile nähtamatuks muuta Samas peaksid aadressid jääma tavakasutajatele siiski niivõrd lihtsalt loetavaks, et neid oleks võimalik kasutada Koduleheküljel avaldatavate e-mailide obfuskeerimine, ehk spämmirobotitele loetamatuks muutmine, aitab tõhusalt vältida e-mailiaadresside sattumist spämmilistidesse.

E-mailide obfuskeerimine

www.aara.ee © 2023 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia