Rastergraafika ja vektorgraafika Mõlemal graafikatüübil, nii raster- kui ka vektorgraafikal on oma kasutusjuhud, mille puhul on üks teisele eelistatum. Silmas tuleks pidada, et kujunduse allikmaterjalidena on alati soovitav kasutada vektorgraafikat, nii tuleb kujundustulemus kvaliteetsem. Kujundamise käigus algupärasema vektorgraafikas allikfaili kasutamisel tuleb ka lõpptulemus parem ja nõnda ei jää kumerjoonte servad sakiliseks Rastergraafika ja vektorgraafika

Hästi toimivad

veebilehed ja andmerakendused

Rastergraafika ja vektorgraafika

Tiit Paabo 30. nov. 2013

Mõlemal graafikatüübil, nii raster- kui ka vektorgraafikal on oma kasutusjuhud, mille puhul on üks teisele eelistatum. Silmas tuleks pidada, et kujunduse allikmaterjalidena on alati soovitav kasutada vektorgraafikat, nii tuleb kujundustulemus kvaliteetsem.

Kui tüüpilistes rastergraafika formaatides on pildil olev informatsioon salvestatud pikselitena (väikeste ruudukestena pildi pinnal), siis vektorgraafikas on pildil asuvad objektid defineeritud vektoritena, millel on numbriliselt salvestatud alguspunkt, suund ja kumerus. Olulisem erinevus tuleb välja graafikatöötluse käigus pildi suuruse muutmisel. Nii vähendamisel kui ka suurendamisel jäävad pikselgraafikas pildid ebakvaliteetselt sakilised, vektorgraafikas kujutised on seevastu märksa sujuvamalt skaleeritavad.

Rastergraafika ja vektorgraafika
Ülemine kujutis on esmalt salvestatud rastergraafikas ja siis suurendatud. Alumine kujutis on salvestatud vektorgraafikas ja tänu sellele on kujutised skaleeritavad. Kõige suurem erinevus tuleb välja just diagonaal- ja kumerjoonte puhul, esimesel juhul jäävad need ebakvaliteetselt sakilised, vektorgraafika puhul on äärjooned sujuvad.

Kõige enamlevinuimad rastergraafika formaadid on .jpg, .gif ja .png. Kujutis salvestatakse rastergraafika puhul kindla resolutsiooniga, millega on kujutist optimaalne vaadata. Võtmesõnaks on just optimeeritus, mis tagab näiteks veebis kasutamiseks väiksema faili mahu ja seega ka kiirema laadimisaja. Meelde tasub jätta, et rastergraafika on optimeeritud veebis vaatamiseks ja see ei sobi edasiseks töötluseks ega kujundamise allikmaterjalideks.

Rastergraafika ja vektorgraafika
Ka rastergraafikas kujutiste algsest resolutsioonist vähendamine jätab vähemal või suuremal määral sakilised servad (ülemine kujutis). Vektorgraafikas objektid (alumine kujutis) on seevastu sujuvate äärtega.
Vektorgraafika puhul on objektid salvestatud vektoritena ja neid on võimalik vajadusel edasi töödelda (näiteks suurendada ja vähendada aga ka värvilahendusi muuta ning objekte üksikult eraldada). Kõige enam kasutatakse vektorgraafika jaoks Adobe Illustraator (.ai) ja CorelDRAW (.cdr) formaate. Seega kui saadate kujundajale juba varem loodud kujundusmaterjale (näiteks organisatsiooni logo või kirjablanketi kujunduse), siis on võimaluse korral alati soovitav saata vektorgraafikas allikfail.

Kujundamise käigus algupärasema vektorgraafikas allikfaili kasutamisel tuleb ka lõpptulemus parem ja nõnda ei jää kumerjoonte servad sakiliseks. 

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Rastergraafika ja vektorgraafika

[VAR:orderlink]Kui tüüpilistes rastergraafika formaatides on pildil olev informatsioon salvestatud pikselitena (väikeste ruudukestena pildi pinnal), siis vektorgraafikas on pildil asuvad objektid defineeritud vektoritena, millel on numbriliselt salvestatud alguspunkt, suund ja kumerus Olulisem erinevus tuleb välja graafikatöötluse käigus pildi suuruse muutmisel Mõlemal graafikatüübil, nii raster- kui ka vektorgraafikal on oma kasutusjuhud, mille puhul on üks teisele eelistatum. Silmas tuleks pidada, et kujunduse allikmaterjalidena on alati soovitav kasutada vektorgraafikat, nii tuleb kujundustulemus kvaliteetsem.

Rastergraafika ja vektorgraafika

www.aara.ee © 2023 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia