Mõlemal graafikatüübil, nii raster- kui ka vektorgraafikal on oma kasutusjuhud, mille puhul on üks teisele eelistatum. Silmas tuleks pidada, et kujunduse allikmaterjalidena on alati soovitav kasutada vektorgraafikat, nii tuleb kujundustulemus kvaliteetsem. Tootekataloogi loomine kodulehele Internetipõhiselt hallatava tootekataloogi loomine võimaldab toodetest ja teenustest lähemalt laiemale sihtgrupile teada anda ning avaldatavat infot paindlikult täiendada ja toimetada Rastergraafika ja vektorgraafika
Meie suurimaid veebiprojektide tellijaid
Rastergraafika ja vektorgraafika » Disain aara.ee

Rastergraafika ja vektorgraafika

Tiit Paabo 30. nov. 2013

Mõlemal graafikatüübil, nii raster- kui ka vektorgraafikal on oma kasutusjuhud, mille puhul on üks teisele eelistatum. Silmas tuleks pidada, et kujunduse allikmaterjalidena on alati soovitav kasutada vektorgraafikat, nii tuleb kujundustulemus kvaliteetsem.

Kui tüüpilistes rastergraafika formaatides on pildil olev informatsioon salvestatud pikselitena (väikeste ruudukestena pildi pinnal), siis vektorgraafikas on pildil asuvad objektid defineeritud vektoritena, millel on numbriliselt salvestatud alguspunkt, suund ja kumerus. Olulisem erinevus tuleb välja graafikatöötluse käigus pildi suuruse muutmisel. Nii vähendamisel kui ka suurendamisel jäävad pikselgraafikas pildid ebakvaliteetselt sakilised, vektorgraafikas kujutised on seevastu märksa sujuvamalt skaleeritavad.

Rastergraafika ja vektorgraafika
Ülemine kujutis on esmalt salvestatud rastergraafikas ja siis suurendatud. Alumine kujutis on salvestatud vektorgraafikas ja tänu sellele on kujutised skaleeritavad. Kõige suurem erinevus tuleb välja just diagonaal- ja kumerjoonte puhul, esimesel juhul jäävad need ebakvaliteetselt sakilised, vektorgraafika puhul on äärjooned sujuvad.

Kõige enamlevinuimad rastergraafika formaadid on .jpg, .gif ja .png. Kujutis salvestatakse rastergraafika puhul kindla resolutsiooniga, millega on kujutist optimaalne vaadata. Võtmesõnaks on just optimeeritus, mis tagab näiteks veebis kasutamiseks väiksema faili mahu ja seega ka kiirema laadimisaja. Meelde tasub jätta, et rastergraafika on optimeeritud veebis vaatamiseks ja see ei sobi edasiseks töötluseks ega kujundamise allikmaterjalideks.

Rastergraafika ja vektorgraafika
Ka rastergraafikas kujutiste algsest resolutsioonist vähendamine jätab vähemal või suuremal määral sakilised servad (ülemine kujutis). Vektorgraafikas objektid (alumine kujutis) on seevastu sujuvate äärtega.
Vektorgraafika puhul on objektid salvestatud vektoritena ja neid on võimalik vajadusel edasi töödelda (näiteks suurendada ja vähendada aga ka värvilahendusi muuta ning objekte üksikult eraldada). Kõige enam kasutatakse vektorgraafika jaoks Adobe Illustraator (.ai) ja CorelDRAW (.cdr) formaate. Seega kui saadate kujundajale juba varem loodud kujundusmaterjale (näiteks organisatsiooni logo või kirjablanketi kujunduse), siis on võimaluse korral alati soovitav saata vektorgraafikas allikfail.

Kujundamise käigus algupärasema vektorgraafikas allikfaili kasutamisel tuleb ka lõpptulemus parem ja nõnda ei jää kumerjoonte servad sakiliseks. 
Loe lisaks neid artikleid
Mis on sulle kõige tähtsam?
Parem hallatavus, et saaksid kodulehte mugavamalt toimetada .. lähemalt
Hea optimeeritus, mis toob suurepärased tulemused otsingutes tippu .. loe veel
Koormustaluvus kiireks ja tõrgeteta tööks ka suurema külastatavusega .. edasi
Terviklik koduleht - projekteerimisest teostuseni, garantii- ja kasutajatu .. loe
Kaasaegne disain, mida saab vaadata ka nutiseadmete ekraanidel .. vaata edasi
Vajad korralikku kodulehte?
Saada lähteülesanne ja teeme.

KOGEMUSED
Aara disainibürool on veebirakenduste loomise valdkonnas 16 aasta pikkune kogemus. Teeme nii originaalkujundusi kui ka rakenduste programmeerimist.

KODULEHED
Pakume kaasaegse kujundusega kodulehekülgi, mis töötavad hästi nii tavalistes arvutites kui ka mobiilides. Uue kodulehe valmistamine.

TELLIMINE
Sirvi hinnakirja ja tutvu võimalustega
Mõjusalt hea kodulehe valmistamine
Hinnapäringut saad saata siin
Kodulehe valmistamine e-turunduseks.

KONTAKTID
www.aara.ee © Copyright 2011-2020
Aara disainibüroo OÜ, Saada päring
Helista telefonil (+372) 52 71 182,
Tööaeg on E-R 09.00-17.00

Kaasaegsete kodulehtede valmistamine ja kodulehe optimeerimine.
Rastergraafika ja vektorgraafika

Rastergraafika ja vektorgraafika

Kui tüüpilistes rastergraafika formaatides on pildil olev informatsioon salvestatud pikselitena (väikeste ruudukestena pildi pinnal), siis vektorgraafikas on pildil asuvad objektid defineeritud vektoritena, millel on numbriliselt salvestatud alguspunkt, suund ja kumerus Olulisem erinevus tuleb välja graafikatöötluse käigus pildi suuruse muutmisel Mõlemal graafikatüübil, nii raster- kui ka vektorgraafikal on oma kasutusjuhud, mille puhul on üks teisele eelistatum. Silmas tuleks pidada, et kujunduse allikmaterjalidena on alati soovitav kasutada vektorgraafikat, nii tuleb kujundustulemus kvaliteetsem.

Rastergraafika ja vektorgraafika

Tel 527 1182
Nimi:*
E-post:*
Sõnum:*