Kodulehe sisutekstide ühtlustamine Selleks, et kodulehel oleksid sisus tekstid võimalikult ühtlased ja näeksid korrektsed välja, on soovitav kasutada läbivalt ainult sisu jaoks loodud eelseadistatud tekstistiile. Veebilehele on soovitav sisestada tekste puhtalt, ilma mujalt kaasatulnud vorminduseta Kodulehe sisutekstide ühtlustamine

Siresäravad

veebilehed ja andmerakendused

Kodulehe sisutekstide ühtlustamine

Selleks, et kodulehel oleksid sisus tekstid võimalikult ühtlased ja näeksid korrektsed välja, on soovitav kasutada läbivalt ainult sisu jaoks loodud eelseadistatud tekstistiile.

Vaatleme lähemalt kahte juhtumit, mille puhul tekstid on algselt olnud mõnes tekstiprogrammis vormindatud (tekstide suurus, fonditüüp, värv) ja meil on vaja neid kodulehe jaoks ühtlasema väljanägemise jaoks eelnevast vormindusest puhastada.

 

Kaks, üksteist täiendavat situatsiooni on:

  1. Tekst on juba kodulehel olemas, kuid näeb ebaühtlane välja
  2. Kodulehele on vaja salvestada mujal programmis loodud tekst, mille puhul on aimatav, et selle vormindus võib tekitada ebaühtlast väljanägemist

Kodulehe tekstiredaktoris on tüüpiliselt olemas kujundaja poolt eelseadistatud stiilid, mille nimeks on enamasti "Pealkiri", "Sissejuhatus", "Sisutekst", "Alapealkiri", "Autor" ja "Pildiallkiri". Nende kasutamine kodulehel läbivalt võimaldab ühtlustada erinevate alamlehtede väljanägemist ja kõikjal stiile ühe keskse stiililehe kaudu uuendada.

 

Kodulehe tekstiredaktoris stiilide puhtalt ja veatult kasutamise eelduseks on, et tekst on puhas mujalt programmidest ja veebilehtedelt kaasa tulnud vormindusest.

 

1. Kuidas sisutekste lihtsalt puhastada

Kodulehe tekste kirjutatakse üsna tüüpiliselt kas OpenOffice Write või MS Word programmides. Silmas tasub pidada, et sellisel moel loodud teksti vormindus ei ole väga hästi ühilduv veebiformaadiga ja teksti copy&paste abil lehele kleepimisel võib üldpilt jääda ebaühtlane. Korrektsema pildi huvides on soovitav tekst puhastada.

Kodulehe sisutekstide ühtlustamine
Näide ebaühtlase stiiliga sisutekstist, millest pool on suurema ja teine pool väiksema kirjaga. Teksti stiil on suure tõenäosusega kaasa tulnud veebivälisest programmist.

 

Lahenduseks on nende tekstiosade selekteerimine, mida on vaja formaatimisest puhastada. Selekteeri kursoriga tekst või kasuta kogu teksti selekteerimiseks klaviatuuri kiirklahve Ctrl+A. Peale teksti selekteerimist muutub tekstiredaktori kolmandas reas aktiivseks kustutuskummi kujutisega nupp, mille nimi on "remove formatting". Nupu klõpsamine puhastab teksti ebavajalikust vormindusest.

Kodulehe sisutekstide ühtlustamine
Tekstilõigus selekteeritud teksti puhastamine üleliigsest (ebaühtlasest) vormindusest.

 

Tulemuseks on puhas tekst, mida saab varasemast palju paremini veebiformaadis toimetada, lõikudeks jagada ja stiilide rippmenüüst alapealkirju lisada.

 

2. Mujalt kleebitava teksti sisestamine ilma vorminduseta

Kui varasemast praktikast on juba teada, et tekstiprogrammidest tuleb kaasa sellist vormindust, mis jätab kodulehel salvestades tekstid ebaühtlaseks, siis on soovitav kasutada esimese rea eelviimast nuppu "Kleebi tavatekstina" (ingl. plaste as plain text). Selle nupu klõpsamise järel puhastatakse tekstide kodulehele keepimise käigus varasem vormindus ja tekst jääb puhtalt ühtlane. 

Kodulehe sisutekstide ühtlustamine
Veebilehele on soovitav sisestada tekste puhtalt, ilma mujalt kaasatulnud vorminduseta.

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Kodulehe sisutekstide ühtlustamine

Vaatleme lähemalt kahte juhtumit, mille puhul tekstid on algselt olnud mõnes tekstiprogrammis vormindatud (tekstide suurus, fonditüüp, värv) ja meil on vaja neid kodulehe jaoks ühtlasema väljanägemise jaoks eelnevast vormindusest puhastada Kaks, üksteist täiendavat situatsiooni on: Tekst on juba kodulehel olemas, kuid näeb ebaühtlane välja Kodulehele on vaja salvestada mujal programmis loodud tekst, mille puhul on aimatav, et selle vormindus võib tekitada ebaühtlast väljanägemist Kodulehe tekstiredaktoris on tüüpiliselt olemas kujundaja poolt eelseadistatud stiilid, mille nimeks on enamasti "Pealkiri", "Sissejuhatus", "Sisutekst", "Alapealkiri", "Autor" ja "Pildiallkiri" Selleks, et kodulehel oleksid sisus tekstid võimalikult ühtlased ja näeksid korrektsed välja, on soovitav kasutada läbivalt ainult sisu jaoks loodud eelseadistatud tekstistiile.

Kodulehe sisutekstide ühtlustamine

www.aara.ee © 2022 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia