Selliste dokumentide, mida on vaja tihti täiendada ja kolleegidega jagada, jaoks on üheks käepäraseks keskkonnaks Google Docs, mis võimaldab ka tabelite formaadis toimetamist. Google Docs - käepärane abimees
Meie suurimaid veebiprojektide tellijaid
Google Docs - käepärane abimees » Disain aara.ee

Google Docs - käepärane abimees

Selliste dokumentide, mida on vaja tihti täiendada ja kolleegidega jagada, jaoks on üheks käepäraseks keskkonnaks Google Docs, mis võimaldab ka tabelite formaadis toimetamist.

Selleks, et Google Docs keskkonnas alustada, pead olema esmalt registreerunud Google kasutajaks. Sisseloginuna ilmub paremas ülemises ekraaninurgas nähtavale üheksat kastikest kujutav "Google apps" ikoon. Leia nende seast "Google Docs" ja klõpsa seda.

Google Docs - käepärane abimees

 

Dokumenditüübi valimine

Kui kõige sobivamana tundub tabelformaat, siis tuleks peamenüüst "Main menu" valida tüübiks "sheets", mille järel saab alustada uue dokumendiga "blank".

Google Docs - käepärane abimees

 

Otseaadressi salvestamine

Kui töötate Google Docs keskkonnas tihti ja eelistate alati tabeleid, siis on praktiline kasutada eelnevalt tehtud klõpsude asemel lihtsalt "sheets" otseaadressi, mis on docs.google.com/spreadsheets selle saab salvestada enda lingikogusse või lihtsalt brauseri järjehoidjatesse.

 

Uue dokumendiga töötamine

Vastloodud, uues tabelis saab luua veerge ja ridu üsna sarnaselt nagu tavapärastes tabelarvutusprogrammides, nagu näiteks "Excel" või OpenOffice "Math". Selleks, et erinevaid tabeleid omavahel eristada on soovitav üleval vasakus nurgas vaikimisi ilmuv "Untitled spreadsheet" ümber nimetada millekski asjakohasemaks.

Google Docs - käepärane abimees

 

Dokumendi jagamine teistega

Selleks, et kolleegid või partnerid saaksid sama dokumenti näha ning võibolla ka toimetada tuleks saata neile üleval paremas nurgas oleva sinise "Share" nupu kaudu avanevast dialoogist kas kutse või otseaadress. Silmas tasub pidada, et võimalus on seadistada erinevaid õigusi. Mõtle läbi kas soovid anda teistele ainult vaatamise või ka toimetamise võimalused.

Google Docs - käepärane abimees

 

Otseaadressi kasutamine

E-maili teel saadetava kutse kõrval on samas dialoogis on ka võimalus kopeerida dokumendi otseaadress ehk url. See on käepärane eelkõige siis kui e-maili pole alati avatud või on vaja konkreetsele dokumendile viidata näiteks siseveebist või arutelugrupist, kus see oleks klõpsatava lingina alati leitav.

Google Docs - käepärane abimees

 

Google Docs eelised

Kui konkreetsete dokumentidega on vaja töötada regulaarselt, tehes väikeseid muudatusi ja samas on soov neid teistele kolleegidele nähtavaks muuta, siis on Google Docs üsna käepäraseks lahenduseks, sest pole vaja igakordselt eraldi salvestuse ja failide saatmise või üleslaadimisega vaeva näha. Peale muudatuste tegemist salvestab süsteem dokumendi automaatselt Google Drive keskkonnas.

Google Docs - käepärane abimees

 

Sünkroniseeritud versioonihaldus

Teine oluline eelis, mis võimaldab mitme kolleegi vahel sama dokumendiga töötades paremat töövoogu saavutada, on versioonide vahel toimuv automaatne sünkroniseerimine. See tähendab, et sama tabel võib olla mitmel inimesel korraga erinevates arvutites avatud ja kõik muudatused salvestuvad keskserveri kaudu nii, et ka teiste poolt samal ajal lisatud sisu jääb alles.

Google Docs - käepärane abimees

Mitmekesi samal ajal dokumenti toimetades on näha mitme kasutaja poolt tehtud muudatused erineva värviga markeeritult ja tekstide juures on ka nimed, et oleks hiljem võimalik ka ülevaatlikult järge pidada, kes ja millisel ajal konkreetse teksti lisaks kirjutas. Samas on näha ka varasemad versioonid ning võimalus neid kopeerida või ka tervikdokumendina alla laadida.

Loe lisaks neid artikleid
Mis on sulle kõige tähtsam?
Parem hallatavus, et saaksid kodulehte mugavamalt toimetada .. lähemalt
Hea optimeeritus, mis toob suurepärased tulemused otsingutes tippu .. loe veel
Koormustaluvus kiireks ja tõrgeteta tööks ka suurema külastatavusega .. edasi
Terviklik koduleht - projekteerimisest teostuseni, garantii- ja kasutajatu .. loe
Kaasaegne disain, mida saab vaadata ka nutiseadmete ekraanidel .. vaata edasi
Vajad korralikku kodulehte?
Saada lähteülesanne ja teeme.

KOGEMUSED
Aara disainibürool on veebirakenduste loomise valdkonnas 16 aasta pikkune kogemus. Teeme nii originaalkujundusi kui ka rakenduste programmeerimist.

KODULEHED
Pakume kaasaegse kujundusega kodulehekülgi, mis töötavad hästi nii tavalistes arvutites kui ka mobiilides. Uue kodulehe valmistamine.

TELLIMINE
Sirvi hinnakirja ja tutvu võimalustega
Mõjusalt hea kodulehe valmistamine
Hinnapäringut saad saata siin
Kodulehe valmistamine e-turunduseks.

KONTAKTID
www.aara.ee © Copyright 2011-2020
Aara disainibüroo OÜ, Saada päring
Helista telefonil (+372) 52 71 182,
Tööaeg on E-R 09.00-17.00

Kaasaegsete kodulehtede valmistamine ja kodulehe optimeerimine.
Google Docs - käepärane

Google Docs - käepärane

Selleks, et Google Docs keskkonnas alustada, pead olema esmalt registreerunud Google kasutajaks Sisseloginuna ilmub paremas ülemises ekraaninurgas nähtavale üheksat kastikest kujutav "Google apps" ikoon Selliste dokumentide, mida on vaja tihti täiendada ja kolleegidega jagada, jaoks on üheks käepäraseks keskkonnaks Google Docs, mis võimaldab ka tabelite formaadis toimetamist.

Google Docs - käepärane abimees

Tel 527 1182
Nimi:*
E-post:*
Sõnum:*