YouTube video näitamine otse kodulehe sisus

Kui sul on juba olemas videokanal ja soovid asjakohast videot otse kodulehe sisus näidata, siis nüüd on selleks sisuhaldusplatvormil edasiarendatud võimalused.

Kodulehe sisus video näitamine on hea kasutajasõbralik lahendus, sest siis ei pea külastajad vaatamiseks mitte linki klõpsama, vaid saavad soovitud videot näha otse lehe sisus, ülejäänud kodulehe navigatsioonilingid ja tunnusgraafika on ümberringi sinu kodulehe omad. 

 

Video viite saad kopeerida "Share" lingi kaudu, seal ilmub nähtavale unikaalne url-aadress.

YouTube video näitamine otse kodulehe sisus - 2022 juhend

 

Avanevas "Share" hüpikdialoogis kopeeri urli viimane osa, unikaalne video id-tunnus.

YouTube video näitamine otse kodulehe sisus - 2022 juhend

 

Selle, konkreetsele videole viitava id-tunnuse pead sisestama järgnevasse paarirealisse allikkoodi.

 

Kleebi koodijupp enda kodulehele

Järgmiseks kompileeri kokku enda unikaalsest video id-identifikaatorist ja järgnevast nutiseadmetele kohanduva laiusega raamistikust kokku neljarealine kood

 

<p>&nbsp;</p>
<p style="position: relative; padding: 30px 0px 57% 0px; height: 0; overflow: hidden;"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/DuSURHrZG6I" width="100%" height="100%" frameborder="0" style="display: block; margin: 0px auto; position: absolute; top: 0; left: 0;"></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>

 

ja kleebi see enda tekstireaktoris allikkoodi (ingl. Source code) dialoogi. Allikkoodi dialoogi avamise nupp asub tekstiredaktoris esimese rea lõpus. Nupul on kandiliste sulgude kujutis.

YouTube video näitamine otse kodulehe sisus - 2022 juhend

 

Otse lehel kuvatav video

Lehe sisus paistab video järgnevalt, tänu iframe laiuseseadetele on video kohanduva laiusega ka kitsamatel nutiekraanidel, mahutub alati ekraani mõõtmetaga.

 

 

 

Millist videoaadressi kasutada?

Erinevaks otstarbeks on kasutusel lühem youtu.be aadress, videoportaali sisene watch?v=.. ja välisteks liidestusteks mõeldud /embed/ sisaldav url kuju. Olenevalt eesmärgist saad kasutada ühte kolmest

  • https://www.youtube.com/embed/DuSURHrZG6I
  • https://www.youtube.com/watch?v=DuSURHrZG6I
  • https://youtu.be/DuSURHrZG6I

Pane tähele, et linkide lõpus on video unikaalne id-designaator DuSURHrZG6I kõigil sama, see tunnus on kasutusel aadressi sidumiseks konkreetse videoga.

 

Enda veebilehel iframe kaudu näitamiseks on kõige sobilikum neist esimene, /embed/ katalooginime sisaldav variant. Muude aadresskujude kasutamine ei pruugi raamistiku kaudu turvakaalutlustel töötada. Embed aadressikuju on kasutatud ka ülaltoodud viierealise koodi kompileerimise näites.

 

Kas videot saab käivitada poole pealt?

Jah, kui videos on mingi konkreetne lõik, millele on vaja vaatajate tähelepanu suunata, siis võib lisada "Embed" lingi lõppu parameetri "?start=430" ja video vaatamine algab siis automaatselt ajast 4:30

 

<p>&nbsp;</p>
<p style="position: relative; padding: 30px 0px 57% 0px; height: 0; overflow: hidden;"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/DuSURHrZG6I?start=430" width="100%" height="100%" frameborder="0" style="display: block; margin: 0px auto; position: absolute; top: 0; left: 0;"></iframe></p>
<p>&nbsp;</p>

 

Selline video esitus on vaatajatele mugavam, sest pole vaja kerida ja vajalikku lõiku enam otsida. 

YouTube video näitamine otse kodulehe sisus - 2022 juhend

 

Soovid kodulehte, milles oleks mugav videosid näidata?

Kui su praegune koduleht on vanemas formaadis, mis ei võimalda paindlikult sisusse videosid lisada, siis on praktiline tellida uuemal ja võimalusterohkemal sisuhaldusplatvormil koduleht.

 

Täida tellimisvorm ja saada meile paar rida kirjelduseks, millist kodulehte vajad - nii saame paremini arutelu käima ja vajadusel lisadetaile täpsustada.

 

Saada päring siin

Veebirakendused2
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

YouTube video näitamine otse

Kodulehe sisus video näitamine on hea kasutajasõbralik lahendus, sest siis ei pea külastajad vaatamiseks mitte linki klõpsama, vaid saavad soovitud videot näha otse lehe sisus, ülejäänud kodulehe navigatsioonilingid ja tunnusgraafika on ümberringi sinu kodulehe omad Video viite saad kopeerida "Share" lingi kaudu, seal ilmub nähtavale unikaalne url-aadress Kui sul on juba olemas videokanal ja soovid asjakohast videot otse kodulehe sisus näidata, siis nüüd on selleks sisuhaldusplatvormil edasiarendatud võimalused.

YouTube video näitamine otse kodulehe sisus - 2022 juhend

www.aara.ee © 2024 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia