Mugav kodulehe kontaktivorm Kui kodulehel on palju sisu ja struktuur kasvab järjest keerukamaks, siis on soovitav lisada paari väljaga kontaktivorm läbivalt ja nähtavalt kõigile lehtedele. Kui oled tõsiselt huvitatud müügile orienteeritud kodulehe valmistamisest, mida oleks hea vaadata, mugav toimetada ning mis saavutaks otsingutulemustes head indekseeringud, siis klõpsa siin teksti sees nuppu " Võta ühendust " või saada enda päring põhjalikuma struktuuriga vormi kaudu päringu lehel Mugav kodulehe kontaktivorm

Siresäravad

veebilehed ja andmerakendused

Mugav kodulehe kontaktivorm

Kui kodulehel on palju sisu ja struktuur kasvab järjest keerukamaks, siis on soovitav lisada paari väljaga kontaktivorm läbivalt ja nähtavalt kõigile lehtedele.

Päisesse paigutatud nupp "Võta ühendust" on alati läbivalt kõigil lehtedel nähtav ning kutsub enda kontrastse väljanägemisega külastajaid küsimuste tekkides klõpsama.

Mugav kodulehe kontaktivorm
Lisaks kujundusele on oluline ka sõnakasutus - kõnekeelsem fraas mõjub julgustavamalt kui tavapäraselt horisontaalmenüüs kasutatav "Kontakt" või "Kontaktandmed".

Ergonoomilisemaks kasutuseks avaneb lihtne kontaktivorm kohe sealsamas nupu juures, ilma et oleks vaja eraldi lehele, äsja loetud kontekstist eemale navigeerida.

Mugav kodulehe kontaktivorm
Hoidu kiusatusest küsida kohe alguses liiga palju andmeid. Kui ettevõte pakub "Osta kohe ära" tüüpi toodetest pisut keerukamaid lahendusi, siis on kolme väljaga kontaktivorm esimese kliendikontakti saavutamiseks enamasti üsna optimaalne.
Mugav kodulehe kontaktivorm
Kirjutatud sisu kontroll enne saatmist

Tänapäevane kontaktivorm kontrollib üle sisestatud sisu asjakohasuse ja tuvastab näiteks ka väiksemad vead e-mailide aadressides (välja jäänud @-märk või domeeni ja domeenilaiendi kuju).

 

Vormi sisestatud elementidele süntaksikontrolli seadmine teenib ka lihtsa, kuid efektiivse spämmivormi ülesandeid, mis ei nõua sõnumi kirjutajalt keeruka koodi sisestamist, kuid piirab samas väga olulisel määral robotite poolt saadetavaid automaatsõnumeid.

Mugav kodulehe kontaktivorm
Vaatajatele on nähtav ringlev rõngas, kasutaja jääb jätkuvalt samale lehele.

Peale vormiväljade sisu kontrolli toimub sõnumi postitamine tänapäevase AJAX tehnoloogia abil, mis lubab saata infot kodulehelt dünaamilisemalt ilma, et kasutajat oleks vaja suunata järgmisele lehele (sõnumi postitamise algsest kontekstist välja).

 

Ühelt poolt on selline sõnumite saatmine kasutajatele mugavam ja teisalt ka kiirem, sest piisab ainult sõnumi sisu saatmisest ega ole vaja kogu lehekülge uuesti laadida. Tavapäraselt võtab sõnumi saatmine sekundi või paar, selleks ajaks ilmub nähtavale ringlev rõngas, mis annab märku taustal käiva tehnilise protsessi toimimisest. 

Mugav kodulehe kontaktivorm
Peale edukat positamist kuvatav teade

Peale sõnumi edukat saatmist kaob ringlev rõngas ja sõnumi kirjutajale kuvatakse kinnitusteadet (ikka samal lehel). Tänu tänapäevasele AJAX tehnoloogiat kasutavale jQuery raamistikule on võimalik pakkuda külastajatele märksa dünaamilisemat ja mugavamat kasutajakogemust. Väikesemahulise sõnumi saatmine ilma lehekülge uuesti laadimata säästab nii kasutaja aega kui ka serveriressurssi (on oluline suure külastatavusega kodulehtede puhul).

 

Mida teha väheste vanemate brauseritega?

Dünaamilisema tehnoloogia miinuseks võib olla tagasiulatuv ühilduvus vanemate brauseritega, teadaolevalt eriti just Internet Explorer 6-8 versioonidega, mis on kasutuses pisut alla 4% kasutajatest (pidevalt aja jooksul vähenedes). Kontaktivorm on sedavõrd oluline lehekülje element, et selle töökindlusele tuleb erilist tähelepanu pöörata, et ükski klient ei läheks tehnilistel põhjustel kaduma.

 

Leidsime lahenduse, tänu millele on vanemate brauserite kasutajatele "Võta ühendust" kasutatav lihtsalt kontaktilehele viitava täiesti tavalise lingina. Nii saab enamik kaasaegsete brauserite kasutajaid nautida sõnumite saatmist tänapäevaselt dünaamilise vormi kaudu ja ka vanemate brauserite kasutajad saavad kontakti võtta.  

 

Nupp liigub lehel kasutajaga kaasa

Sisukamatel veebilehtedel on leheküljed pikemad kui üks ekraanikõrgus ja lehte allapoole kerides kaob päis silmist. Traditsiooniliseks lahenduseks on olnud, et jaluses dubleeritakse kontaktandmeid (või ka kontaktivormi), et lehe lõpuni lugenud külastajad leiaksid sealt kontaktandmed üles. Pakume sellest veelgi sammukese võrra paremat lahendust, mille puhul "Võta kontakti" ei kao hetkekski silmist.

 

Selleks, et külastaja saaks sõnumit saata ka poole lehe lugemise pealt on heaks lahenduseks nihutada "Võta kontakti" nuppu sellisel moel lehe kerimisega kaasa, et see oleks ka sisukamatel lehekülgedel läbivalt kogu aeg nähtaval.

Mugav kodulehe kontaktivorm
Illustratsioon näitab kuidas algselt lehekülje päises üleval ääres olnud "Võta ühendust" nupp liigub lehe kerimisel külgveerus kasutaja lugemisjärjega kaasa.

Kui oled tõsiselt huvitatud müügile orienteeritud kodulehe valmistamisest, mida oleks hea vaadata, mugav toimetada ning mis saavutaks otsingutulemustes head indekseeringud, siis klõpsa siin teksti sees nuppu "Võta ühendust" või saada enda päring põhjalikuma struktuuriga vormi kaudu päringu lehel.

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Mugav kodulehe kontaktivorm

Päisesse paigutatud nupp "Võta ühendust" on alati läbivalt kõigil lehtedel nähtav ning kutsub enda kontrastse väljanägemisega külastajaid küsimuste tekkides klõpsama Lisaks kujundusele on oluline ka sõnakasutus - kõnekeelsem fraas mõjub julgustavamalt kui tavapäraselt horisontaalmenüüs kasutatav "Kontakt" või "Kontaktandmed" Kui kodulehel on palju sisu ja struktuur kasvab järjest keerukamaks, siis on soovitav lisada paari väljaga kontaktivorm läbivalt ja nähtavalt kõigile lehtedele.

Mugav kodulehe kontaktivorm

www.aara.ee © 2022 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia