Kodulehe valmistamine ja e-mailide E-mailiaadresside avaldamine kaitstult ja turvalisel moel aitab vältida spämmilistidesse sattumist ja vähendab soovimatute sõnumite tulva. Kes on e-mailidele saabuva spämmivoo süüdlasteks. Samas oleme seda meelt, et kui telefoniraamatud juba andmeid avaldavad, siis võiksid nad teha seda turvalisel moel, mis ei tekitaks nende kataloogides reastatud ettevõtetele asjatut spämmivoogu ega suurendaks globaalset CO 2 jalajälge Kodulehe valmistamine ja e-mailide turvalisus Kui hoolid keskkonnast ja muretsed kliima soenemise pärast, siis võta ette enda kodulehe valmistamine sest sellest võib sõltuda kui palju või vähe on võimalust e-mailidele saabuvat spämmi vältida.

Siresäravad

veebilehed ja andmerakendused

Turvaline koduleht, e-mailide kaitse

E-mailiaadresside avaldamine kaitstult ja turvalisel moel aitab vältida spämmilistidesse sattumist ja vähendab soovimatute sõnumite tulva.

Meie disainibüroo poolt valmistatud kodulehtedel on kontaktilehtedel ja jaluses avaldatud e-mailid spämmirobotite eest kaitstud automaatselt rakenduva turvaskriptiga. Loe pikemat artiklit e-mailide obfuskeerimise kohta, mis tutvustab turvalist e-mailide kodulehel avaldamise praktikat. Ülevaatlikku kirjeldust, kuidas spämmerid lehtedelt e-maile korjavad, saab lisaks lugeda Wikipedia  artiklist "Email address harvesting."

 

Kodulehe valmistamine ja e-mailide turvalisus
Veebilehekülgedelt e-maile korjaval tarkvaral on ilmne sarnasus kombainiga. Inglise keeles on kasutusel nimi "email address harvester".

Paraku ei mõtle kõik kodulehekülgede valmistajad sedavõrd palju turvalisusele nagu meie büroo usinad arendajad. Sellel lehel vaatame paari näidet halvast e-mailide avaldamise viisist, mis jätab need spämmirobotite eest kaitseta.

 

Kui järgnevalt ära toodud portaalide näol oleks tegemist mõne odavaid Wordpressi kodulehti installeeriva konkurendiga, siis ei oleks ilmselt olnud väga palju avalikku huvi käesolevat artiklit kirjutada. Paraku on tegemist Eesti suurimate infokataloogidega, mis on jätnud enda klientide e-postiaadressid kaitseta ning on lasknud spämmirobotitel neid aastate kaupa enda lehtedelt kokku korjata.

 

Kui sind pole siin, siis on elu spämmivabam

Tuntud-teatud telefonikataloog 1182.ee on kasutanud enda reklaamides hüüdlauset "Kui sind pole siin, siis sind pole olemas". Aastal 2015 kõlaks see muidugi kentsakalt, kuid siiani avaldab kataloog nii firmade telefoninumbreid kui ka e-maile. Õudusega avastasime, et nende lehtede koodis on e-mailid täiesti lahtiselt, robotite jaoks hõlbustab koodist e-postiaadresside leidmist ka "a href='mailto:" süntaks.

Kodulehe valmistamine ja e-mailide turvalisus
Ekraanitõmmised lehtedest ja koodist (ingl. source code) on tehtud 16. aprillil 2015.

 

Mitte ainult telefonikataloog

Inforegister.ee ei ole pelgalt telefonikataloog, vaid pakub võimalust põhjalikumalt tutvuda ettevõtete juhatuse, majandustegevuse, aruandluse ja maksuvõlgadega ning hinnata nende põhjal teadlikumalt krediidi andmise riskisuse taset. Paraku on ka selle kataloogi sisus firmade kontaktid lihtsalt avatult laokil, mis lausa kutsub spämmiroboteid e-maile korjama.

Kodulehe valmistamine ja e-mailide turvalisus
Ka inforegister.ee suhtub klientide e-mailidesse hoolimatult ja hoiab neid koodis lahtiselt.

 

Puhka Eestis

Üllas üleskutse, mis väärib järgimist. Paraku ei ole ka puhkaeestis.ee vaevunud 2015. aastaks veel enda kataloogis olevaid e-postiaadresse turvama. Õnneks ei ole neil küll kasutusel "mailto:" süntaksiga linke, kuid ka tavatekstiline e-mailiaadress on koodist liiga lihtsate vahenditega eraldatav ja spämmirobotitele kerge saak.

Kodulehe valmistamine ja e-mailide turvalisus
Tavatekstiliselt esitatud e-mailid on aadresside korjajatele vägagi kergeks saagiks.

 

Spämmi tegelik hind

Ühe või kahe spämmikirja saabumine pole muidugi veel maailmalõpp. Kui spämmi hulk kasvab ööpäeva lõikes sellest tasemest suuremaks, siis on juba tegemist tõsise


Klõpsa infograafikale ja vaata
andmeid suuremalt.

probleemiga. Ühelt poolt võtab spämmkirjade käsitsi märgistamine ja kustutamine aega, mida võiks säästa märksa mõistlikumateks tegevusteks.

 

Teiselt poolt kulub spämmkirjade võrgu kaudu saatmisele, serverites ja arvutites hoidmisele ning filtreerimisele ja sorteerimisele suurel hulgal energiat, mis jätab planeedile tohutu jalajälje. Vaata lähemalt infograafikat, kui palju täpsemalt igapäevased tohutud spämmikogused globaalselt energiat raiskavad.

 

Mida teha?

Kui tahad maailma parandada, alusta iseendast. Igal kodulehe haldajal on võimalus enda kodulehekülg sellisel moel korda teha, et spämmerid ei saaks sellel avaldatud e-maile kätte. Spämmi vastu võitlemise üldpõhimõtetest andsime ülevaate artiklis "E-mailide kaitse spämmirobotite eest". Kui sa ise ei programmeeri, siis on mõistlik palgata kodulehe valmistamiseks arendaja, kes oskab turvalisusele tähelepanu pöörata (nagu näiteks meie) ja on praktikas loonud turvalisust reaalselt tõstvaid lahendusi. Kui sinu koduleht on tehtud rohkem kui 5-6 aastat tagasi, siis tasub kindlasti lasta see professionaalidel üle vaadata ning tellida kaasaegsem kujundus ning uus turvaline sisuhaldussüsteem.

 

Infokataloogid

Kodulehtede valmistajatena oleme näinud kui madala kasuteguriga telefonikataloogid reaalselt on ning kui vähe nende kaudu kodulehtedele üldse külastajaid saabub. Samas oleme seda meelt, et kui telefoniraamatud juba andmeid avaldavad, siis võiksid nad teha seda turvalisel moel, mis ei tekitaks nende kataloogides reastatud ettevõtetele asjatut spämmivoogu ega suurendaks globaalset CO2 jalajälge.

 

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Kodulehe valmistamine ja e-mailide

Meie disainibüroo poolt valmistatud kodulehtedel on kontaktilehtedel ja jaluses avaldatud e-mailid spämmirobotite eest kaitstud automaatselt rakenduva turvaskriptiga Loe pikemat artiklit e-mailide obfuskeerimise kohta, mis tutvustab turvalist e-mailide kodulehel avaldamise praktikat E-mailiaadresside avaldamine kaitstult ja turvalisel moel aitab vältida spämmilistidesse sattumist ja vähendab soovimatute sõnumite tulva.

Kodulehe valmistamine ja e-mailide turvalisus

E-mailiaadresside avaldamine kaitstult ja turvalisel moel aitab vältida spämmilistidesse sattumist ja vähendab soovimatute sõnumite tulva. Kes on e-mailidele saabuva spämmivoo süüdlasteks. Kui hoolid keskkonnast ja muretsed kliima soenemise pärast, siis võta ette enda kodulehe valmistamine sest sellest võib sõltuda kui palju või vähe on võimalust e-mailidele saabuvat spämmi vältida.
www.aara.ee © 2022 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia