Lehekülgede puhverdamine Selleks, et kodulehekülg töötaks kiiremini ning võimalikult palju külastajaid saaksid seda üheaegselt ilma serveripoolsete tõrgeteta lugeda, oleme välja töötanud lehekülgede puhverdamise (ingl. cache) lahenduse. Lihtsaim on uue privaatse akna avamiseks kasutada Mozilla Firefox'i private browsing Ctrl+Shift+P kiirklahve või Google Chrome incognito mode Ctrl+Shift+N abi Lehekülgede puhverdamine

Siresäravad

veebilehed ja andmerakendused

Lehekülgede puhverdamine

Selleks, et kodulehekülg töötaks kiiremini ning võimalikult palju külastajaid saaksid seda üheaegselt ilma serveripoolsete tõrgeteta lugeda, oleme välja töötanud lehekülgede puhverdamise (ingl. cache) lahenduse.

Suurema külastatavusega kodulehekülgede puhul tekib varem või hiljem küsimus, kui paljudele külastajatele on võimalik lehekülgi ilma serveripoolsete tõrgete tekketa näidata.

 

Skaleeruvus on kõige aktuaalsem suure külastatavusega väljaannete, näiteks on-line ajalehtede ja ajakirjade puhul. Kiire kuvamine ja hea koormustaluvus on oluline ka tavaliste firmalehekülgede puhul siis, kui planeeritakse suuremamahulist reklaamikampaaniat või avaldatakse tutvustavaid artikleid kõige loetavamates päevalehtedes. Suuremat tähelepanu pälvivad viited toovad väga lühikese aja jooksul tuhandeid külastajaid ning siis võib kodulehekülje külastuskoormus järsult kümnetes kordades tõusta.

 

Enamasti on virtuaalserverites seatud tehnilised piirangud kui palju üks kodulehekülg võib serveri jõudlust kasutada. Tavapäraselt on võimalus kodulehekülje koormustaluvust tõsta kahel moel: 1) rentida kallimat ning võimsamat serverit või 2) genereerida lehekülgi serveripidaja poolt ette antud ressursikasutuse piires võimalikult säästlikult.

 

Selleks, et ka täiesti tavalises virtuaalserveris oleks võimalik kodulehekülgi näidata mitmele tuhandele samaaegsele külastajale, olemegi väja töötanud kodulehekülgede puhverdamise lahenduse.

 

Administraatorilehel on võimalus linnukese lisamisega väljale "Puhverda lehti" lehekülgede puhverdamine sisse lülitada ja määratleda ka lehtede uuendamise intervalli. Puhverdamata ja puhverdatud lehtede tööpõhimõtte ülevaade on järgnevas tabelis.

 

 PuhverdamataPuhverdatult
Andmebaasiga ühendusÜhenduse loomiseks kulub serveris aega

Ühendust ei ole vaja luua, aega ei kulu

Päringud andmebaasistAndmebaasist tehakse 6-7 päringut

Andmebaasist

päringuid ei teha

Programmi skriptide tööSisu kuvamiseks käitatakse mitut skriptiAvatakse staatiline HTML fail ja kuvatakse selle sisu
Koormus serverileSkriptid ja päringud andmebaasist kasutavad suures mahus serveri jõudlustKoormus on väiksem, sest avatakse ainult üks staatiline HTML fail, skripte praktiliselt ei käitata.
Lehekülje moodustamise aeg serverisAeglasem, keskmiselt 90-150 millisekunditKordades kiirem, keskmiselt ainult 3 ms.
Andmete uuendamise intervallAndmeid päritakse igakordselt, alati uued andmed.Tsükliline, uuendamisaega saab ise määratleda. 
Millise külastatavuse jaoks sobivaimVõimalik ainult madala külastatavuse korralTalub suuremat koormust, võimalik suurem külastatavus

 

Kui teil on plaanis reklaamikampaania, ajakirjanduses ilmub artikkel, milles viidatakse teie kodulehele või on tavapärane lehekülje külastatavus mitmeid tuhandeid külastajaid päevas, siis tasub igal juhul tellida enda kodulehele puhverdamise võimalused ning need sisse lülitada. Nii on täiesti kindel, et leheküljed avanevad kiiremini ning serveris ei teki tuhandetele külastajatele lehekülgede serveerimisel ülekoormust.


Lehekülgede puhverdamise puhul tasub silmas pidada, et puhvrisse salvestuvad lehekülgede koopiad uuenevad vastavalt seadete dialoogis määratletud uuendamisajale (minutites). Juhul kui avaldate uut sisu ja soovite selle kohest nähtavaleilmumist kõigile külastajatele (mitte peale uuendamisajaga määratletud automaatset uuendustsüklit), siis on lihtsaks lahenduseks mälupuhvri tühjendamine ja peale seda luuakse lehekülgedest uued värsked koopiad.

 

Lehtede serveripoolse genereerimise aja paremaks võrdluseks ilma puhverdamata ning puhverdatult on võimalus muuta nähtavaks lehe genereerimise aeg ning puhverduse staatus all vasakus nurgas. Aeg on mõõdetud sekundites ning sellele järgnevad tähed "l" või "c" tähistavad reaalajas kuvamist (ingl. live) või puhvrist kuvatud lehte (ingl. cache).

 

Kui oled administraatorina sisse loginud, siis näed alati reaalajas lehe kuva. Puhverdatud versiooni vaatamiseks logi välja või vaata kodulehekülge paralleelselt teise brauseri(akna) kaudu, milles sa ei ole administraatorina sisse loginud. Lihtsaim on uue privaatse akna avamiseks kasutada Mozilla Firefox'i private browsing Ctrl+Shift+P kiirklahve või Google Chrome incognito mode Ctrl+Shift+N abi.

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Lehekülgede puhverdamine

Suurema külastatavusega kodulehekülgede puhul tekib varem või hiljem küsimus, kui paljudele külastajatele on võimalik lehekülgi ilma serveripoolsete tõrgete tekketa näidata Skaleeruvus on kõige aktuaalsem suure külastatavusega väljaannete, näiteks on-line ajalehtede ja ajakirjade puhul Selleks, et kodulehekülg töötaks kiiremini ning võimalikult palju külastajaid saaksid seda üheaegselt ilma serveripoolsete tõrgeteta lugeda, oleme välja töötanud lehekülgede puhverdamise (ingl. cache) lahenduse.

Lehekülgede puhverdamine

www.aara.ee © 2022 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia