Selleks, et kodulehekülg töötaks kiiremini ning võimalikult palju külastajaid saaksid seda üheaegselt ilma serveripoolsete tõrgeteta lugeda, oleme välja töötanud lehekülgede puhverdamise (ingl. cache) lahenduse. Lehekülgede puhverdamine
Meie suurimaid veebiprojektide tellijaid
Lehekülgede puhverdamine » Disain aara.ee

Lehekülgede puhverdamine

Selleks, et kodulehekülg töötaks kiiremini ning võimalikult palju külastajaid saaksid seda üheaegselt ilma serveripoolsete tõrgeteta lugeda, oleme välja töötanud lehekülgede puhverdamise (ingl. cache) lahenduse.

Suurema külastatavusega kodulehekülgede puhul tekib varem või hiljem küsimus, kui paljudele külastajatele on võimalik lehekülgi ilma serveripoolsete tõrgete tekketa näidata.

 

Skaleeruvus on kõige aktuaalsem suure külastatavusega väljaannete, näiteks on-line ajalehtede ja ajakirjade puhul. Kiire kuvamine ja hea koormustaluvus on oluline ka tavaliste firmalehekülgede puhul siis, kui planeeritakse suuremamahulist reklaamikampaaniat või avaldatakse tutvustavaid artikleid kõige loetavamates päevalehtedes. Suuremat tähelepanu pälvivad viited toovad väga lühikese aja jooksul tuhandeid külastajaid ning siis võib kodulehekülje külastuskoormus järsult kümnetes kordades tõusta.

 

Enamasti on virtuaalserverites seatud tehnilised piirangud kui palju üks kodulehekülg võib serveri jõudlust kasutada. Tavapäraselt on võimalus kodulehekülje koormustaluvust tõsta kahel moel: 1) rentida kallimat ning võimsamat serverit või 2) genereerida lehekülgi serveripidaja poolt ette antud ressursikasutuse piires võimalikult säästlikult.

 

Selleks, et ka täiesti tavalises virtuaalserveris oleks võimalik kodulehekülgi näidata mitmele tuhandele samaaegsele külastajale, olemegi väja töötanud kodulehekülgede puhverdamise lahenduse.

 

Administraatorilehel on võimalus linnukese lisamisega väljale "Puhverda lehti" lehekülgede puhverdamine sisse lülitada ja määratleda ka lehtede uuendamise intervalli. Puhverdamata ja puhverdatud lehtede tööpõhimõtte ülevaade on järgnevas tabelis.

 

 PuhverdamataPuhverdatult
Andmebaasiga ühendusÜhenduse loomiseks kulub serveris aega

Ühendust ei ole vaja luua, aega ei kulu

Päringud andmebaasistAndmebaasist tehakse 6-7 päringut

Andmebaasist

päringuid ei teha

Programmi skriptide tööSisu kuvamiseks käitatakse mitut skriptiAvatakse staatiline HTML fail ja kuvatakse selle sisu
Koormus serverileSkriptid ja päringud andmebaasist kasutavad suures mahus serveri jõudlustKoormus on väiksem, sest avatakse ainult üks staatiline HTML fail, skripte praktiliselt ei käitata.
Lehekülje moodustamise aeg serverisAeglasem, keskmiselt 90-150 millisekunditKordades kiirem, keskmiselt ainult 3 ms.
Andmete uuendamise intervallAndmeid päritakse igakordselt, alati uued andmed.Tsükliline, uuendamisaega saab ise määratleda. 
Millise külastatavuse jaoks sobivaimVõimalik ainult madala külastatavuse korralTalub suuremat koormust, võimalik suurem külastatavus

 

Kui teil on plaanis reklaamikampaania, ajakirjanduses ilmub artikkel, milles viidatakse teie kodulehele või on tavapärane lehekülje külastatavus mitmeid tuhandeid külastajaid päevas, siis tasub igal juhul tellida enda kodulehele puhverdamise võimalused ning need sisse lülitada. Nii on täiesti kindel, et leheküljed avanevad kiiremini ning serveris ei teki tuhandetele külastajatele lehekülgede serveerimisel ülekoormust.


Lehekülgede puhverdamise puhul tasub silmas pidada, et puhvrisse salvestuvad lehekülgede koopiad uuenevad vastavalt seadete dialoogis määratletud uuendamisajale (minutites). Juhul kui avaldate uut sisu ja soovite selle kohest nähtavaleilmumist kõigile külastajatele (mitte peale uuendamisajaga määratletud automaatset uuendustsüklit), siis on lihtsaks lahenduseks mälupuhvri tühjendamine ja peale seda luuakse lehekülgedest uued värsked koopiad.

 

Lehtede serveripoolse genereerimise aja paremaks võrdluseks ilma puhverdamata ning puhverdatult on võimalus muuta nähtavaks lehe genereerimise aeg ning puhverduse staatus all vasakus nurgas. Aeg on mõõdetud sekundites ning sellele järgnevad tähed "l" või "c" tähistavad reaalajas kuvamist (ingl. live) või puhvrist kuvatud lehte (ingl. cache).

 

Kui oled administraatorina sisse loginud, siis näed alati reaalajas lehe kuva. Puhverdatud versiooni vaatamiseks logi välja või vaata kodulehekülge paralleelselt teise brauseri(akna) kaudu, milles sa ei ole administraatorina sisse loginud. Lihtsaim on uue privaatse akna avamiseks kasutada Mozilla Firefox'i private browsing Ctrl+Shift+P kiirklahve või Google Chrome incognito mode Ctrl+Shift+N abi.

Loe lisaks neid artikleid
Mis on sulle kõige tähtsam?
Parem hallatavus, et saaksid kodulehte mugavamalt toimetada .. lähemalt
Hea optimeeritus, mis toob suurepärased tulemused otsingutes tippu .. loe veel
Koormustaluvus kiireks ja tõrgeteta tööks ka suurema külastatavusega .. edasi
Terviklik koduleht - projekteerimisest teostuseni, garantii- ja kasutajatu .. loe
Kaasaegne disain, mida saab vaadata ka nutiseadmete ekraanidel .. vaata edasi
Vajad korralikku kodulehte?
Saada lähteülesanne ja teeme.

KOGEMUSED
Aara disainibürool on veebirakenduste loomise valdkonnas 16 aasta pikkune kogemus. Teeme nii originaalkujundusi kui ka rakenduste programmeerimist.

KODULEHED
Pakume kaasaegse kujundusega kodulehekülgi, mis töötavad hästi nii tavalistes arvutites kui ka mobiilides. Uue kodulehe valmistamine.

TELLIMINE
Sirvi hinnakirja ja tutvu võimalustega
Mõjusalt hea kodulehe valmistamine
Hinnapäringut saad saata siin
Kodulehe valmistamine e-turunduseks.

KONTAKTID
www.aara.ee © Copyright 2011-2020
Aara disainibüroo OÜ, Saada päring
Helista telefonil (+372) 52 71 182,
Tööaeg on E-R 09.00-17.00

Kaasaegsete kodulehtede valmistamine ja kodulehe optimeerimine.
Lehekülgede puhverdamine

Lehekülgede puhverdamine

Suurema külastatavusega kodulehekülgede puhul tekib varem või hiljem küsimus, kui paljudele külastajatele on võimalik lehekülgi ilma serveripoolsete tõrgete tekketa näidata Skaleeruvus on kõige aktuaalsem suure külastatavusega väljaannete, näiteks on-line ajalehtede ja ajakirjade puhul Selleks, et kodulehekülg töötaks kiiremini ning võimalikult palju külastajaid saaksid seda üheaegselt ilma serveripoolsete tõrgeteta lugeda, oleme välja töötanud lehekülgede puhverdamise (ingl. cache) lahenduse.

Lehekülgede puhverdamine

Tel 527 1182
Nimi:*
E-post:*
Sõnum:*